Łomża tnie ceny w strefie dla inwestorów

  • Marta Bellon
opublikowano: 25-03-2016, 10:56

635 ha - tyle terenów pod inwestycje oferuje Suwalska SSE

Władze Łomży podjęły decyzję o 40-procentowej obniżce cen wywoławczych na działki znajdujące się w podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Wkrótce będą wystawiane na sprzedaż w przetargach. To już druga obniżka terenów inwestycyjnych. Miasto liczy, że przyciągnie w ten sposób inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy. Potrzeba aż stu nowych stanowisk.

Każda z oferowanych obecnie działek ma powierzchnię około jednego hektara. Z oferty łomżyńskiej podstrefy skorzystała niedawno firma PPHU Mag z Jedwabnego, która planuje zainwestować tam 7,3 mln zł. To rodzinne przedsiębiorstwo zajmujące się demontażem pojazdów i urządzeń produkcyjnych. Odzyskuje z nich metale nieżelazne.

Firma chce w Łomży zbudować nowoczesny zakład, który będzie wykorzystywać unikatowe technologie w odzyskiwaniu z silników elektrycznych kilku metali jednocześnie. Będzie to pierwszy taki zakład w Polsce. Odzyskane metale będą trafiać do hut i odlewni metali nieżelaznych. Budowa ma ruszyć jesienią, zakład ma rozpocząć działalność w 2017 r.

Suwalska SSE to tereny inwestycyjne w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim i Małkinia Górna w woj. mazowieckim. Podstrefa łomżyńska powstała pod koniec grudnia 2013 r. Ma powierzchnię 7,6 ha i składa się z dwóch kompleksów. Na razie ma jednego inwestora — firma Okleina buduje tam zakład produkcyjny, w którym będzie wytwarzać prefabrykaty do mebli.

543,7-573,7 tys. zł netto - to nowe ceny wywoławcze działek inwestycyjnych w podstrefie łomżyńskiej.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane