Los Angeles zakazuje sprzedaży futer

opublikowano: 13-02-2019, 14:03

Rada miejska Los Angeles przyjęła zakaz sprzedaży futer w mieście, który ma wejść w życie w 2021 r., informuje hollywoodreporter.com.

Tym samym Los Angeles stało się największym amerykańskim miastem wprowadzającym taki zakaz. W marcu 2018 r. podobne przepisy przyjęło San Francisco, a w West Hollywood weszły już one w życie.

norka
PAP

Zakaz będzie dotyczył sprzedaży odzieży i akcesoriów z jakimikolwiek elementami futrzanymi - w tym torebek oraz biżuterii.

- Ta tajemnicza i nieludzka praktyka musi się skończyć i dziś powiedzieliśmy głośno i wyraźnie, futro nie będzie miało przyszłości w Los Angeles. Jestem dumny, że nasze miasto zrobiło ogromny krok w kierunku zakończenia niepotrzebnego zabijania zwierząt, ale musimy nadal dążyć do ostatecznego wyeliminowania tego nikczemnego rynku - powiedział Bob Blumenfield w imieniu Rady Miejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane