Los Angeles zakazuje sprzedaży futer

opublikowano: 13-02-2019, 14:03

Rada miejska Los Angeles przyjęła zakaz sprzedaży futer w mieście, który ma wejść w życie w 2021 r., informuje hollywoodreporter.com.

Tym samym Los Angeles stało się największym amerykańskim miastem wprowadzającym taki zakaz. W marcu 2018 r. podobne przepisy przyjęło San Francisco, a w West Hollywood weszły już one w życie.

Zakaz będzie dotyczył sprzedaży odzieży i akcesoriów z jakimikolwiek elementami futrzanymi - w tym torebek oraz biżuterii.

- Ta tajemnicza i nieludzka praktyka musi się skończyć i dziś powiedzieliśmy głośno i wyraźnie, futro nie będzie miało przyszłości w Los Angeles. Jestem dumny, że nasze miasto zrobiło ogromny krok w kierunku zakończenia niepotrzebnego zabijania zwierząt, ale musimy nadal dążyć do ostatecznego wyeliminowania tego nikczemnego rynku - powiedział Bob Blumenfield w imieniu Rady Miejskiej.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy