Czytasz dzięki

LOT może się wycofać z zakupu Condor Air

AR
opublikowano: 11-03-2020, 13:36

PLL LOT mogą zrezygnować z przejęcia niemieckich linii Condor Air – informują niemieckie media. Powodem jest kryzys związany z koronawirusem.

Spustoszenie, jakiego dokonuje korona wirus w branży lotniczej, może doprowadzić do opóźnienia lub nawet anulowania przejęcia Condor Air przez LOT - pisze Bankier.pl. O takiej możliwości poinformował tygodnik „Der Spiegel”, który powołuje się na nieznane źródła związane ze sprawą. 

Według relacji tygodnika, nie jest jasne na ile niemiecka linia uwzględniła w swoim planie naprawczym (przy którym asystować mieli Polacy) efekt koronawirusa. Komentarza niemieckim dziennikarzom w tej sprawie odmówiły zarówno Condor Air, jak i LOT. 

Informacja o przejęciu niemieckich linii przez polskiego przewoźnika pojawiła się pod koniec stycznia, kiedy epidemia koronawirusa nie ogarnęła jeszcze Europy. O potencjalnej transakcji informowaliśmy w styczniu w "Pulsie Biznesu".  W jej wyniku może powstać  jedna z największych grup lotniczych na europejskim rynek, obsługująca 20 mln pasażerów rocznie.  

Więcej na Bankier.pl >>

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy