LOT odwołał wtorkowy rejs do Nowego Jorku

PAP
opublikowano: 30-10-2012, 10:37

PLL LOT odwołał wtorkowy rejs z Warszawy do Nowego Jorku i lot powrotny z powodu huraganu Sandy. Lotnisko JFK zostało zamknięte do czwartku rano.

Jak poinformował we wtorek w komunikacie przewoźnik, wtorkowe rejsy LO06 o godz. 12.35 z Warszawy do Nowego Jorku oraz powrotny LO07 - o godz. 18.40 czasu lokalnego - z Nowego Jorku do Warszawy zostały odwołane.

PLL LOT poinformowały też, że lotnisko JFK w Nowym Jorku przekazało oficjalną informację o zamknięciu portu do czwartku 1 listopada do godz. 2.22 czasu UTC, czyli 8.22 czasu polskiego.

W środę polski przewoźnik nie ma w rozkładzie lotu do Nowego Jorku, natomiast 1 listopada rejs jest zaplanowany na godz. 16.40 czasu polskiego, więc - jak zaznacza biuro prasowe LOT - w tej chwili czwartkowy rejs jest aktualny, gdyż lotnisko JFK ma być już otwarte.

Jak poinformowały służby prasowe LOT-u, pasażerowie mogą uzyskać informacje o zmianach rezerwacji w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach w Warszawie i Nowym Jorku. Linia poinformowała także, iż w sprawach związanych z rezerwacją biletu należy dzwonić pod numery: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 577 99 52 (dla telefonów komórkowych).

Według ostatnich informacji, na skutek przejścia huraganu na wschodzie USA zginęło co najmniej 14 osób. Bez prądu jest prawie 6 mln ludzi, ewakuowano blisko 500 tysięcy, a towarzyszące Sandy ulewne deszcze zalały nowojorskie metro. Na Karaibach Sandy spowodował śmierć 67 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane