Czytasz dzięki

LOT połączy Węgry z USA

MAG
opublikowano: 07-07-2017, 07:45
aktualizacja: 07-07-2017, 12:03

Narodowy przewoźnik uruchomi w maju 2018 r. loty do Nowego Jorku i Chicago bezpośrednio z Budapesztu.

Z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago – takie połączenia otworzy LOT w maju 2018 r. W stolicy Węgier bazę będzie mieć Dreamliner 737-8 (252 miejsca). Cztery razy w tygodniu poleci do Nowego Jorku, a dwa razy tygodniowo – do Chicago. Po upadku Maleva w 2012 r. Budapeszt nie miał bezpośredniego połączenia z USA.

Dziś do Budapesztu poleci Dreamliner. To te maszyny należące do LOT-u będą latać ze stolicy Węgier do USA.
Wyświetl galerię [1/2]

Marzenia się spełniają

Dziś do Budapesztu poleci Dreamliner. To te maszyny należące do LOT-u będą latać ze stolicy Węgier do USA. fot. PB

- Z Warszawy do USA lata dziennie 656 pasażerów i jest 27 połączeń tygodniowo. Z Budapesztu jest 813 pasażerów dziennie i… zero lotów. To skierowało naszą uwagę na Budapeszt, który ma fantastyczny potencjał. W obrębie dwóch godzin od lotniska mieszka 8 mln ludzi. Liczymy, że LOT stanie się ich ulubioną linią – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Jego zdaniem, nowe połączenie nie grozi kanibalizacją operacji LOT-u, bo loty do JFK, lotniska w Nowym Jorku, stanowią tylko 2 proc. działalności przewoźnika, a do Chicago – 5 proc.

- Wierzymy w konsolidację rynku Europy Środkowej i Wschodniej. W ubiegłym roku zaangażowaliśmy się kapitałowo w estońskie linie Nordica. To jeden model operacji. W Budapeszcie zaczynamy pracę w innym modelu – rozwijamy trasy dalekiego zasięgu z innego hubu – mówi Rafał Milczarski.

Jost Lammers, prezes Budapest Airport, przyznaje, że lotnisko prowadziło negocjacje także z innymi liniami.

- Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z LOT-em, który ma najnowocześniejszą flotę w Europie – mówi Jost Lammers. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane