LOT zawiesza rejsy do Chin

opublikowano: 31-01-2020, 13:48

Narodowy przewoźnik zdecydował o zawieszeniu do 9 lutego lotów do Chin.

„W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Pasażerom i członkom Załogi LOT-u.” – podało biuro prasowe spółki.
Dziś z Warszawy wyleci ostatni przed zawieszeniem lotów samolot do Pekinu. Ze stolicy Chin wyleci jutro.
„Samolot przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju. LOT jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu  dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba” – informuje biuro prasowe.

Ponad 40 linii lotniczych wprowadziło ograniczenie lub zawieszenie połączeń z Chinami. W środę zrobiła to niemiecka Lufthansa i brytyjskie British Airways. Na wstrzymanie ruchu lotniczego z Chinami zdecydowały się w czwartek Włochy, gdy wykryto dwa pierwsze przypadki koronawirusa.
Liczba zakażonych koronawirusem w Chinach wynosi 9692 osoby. W prowincji Hubei, którego stolicą jest Wuhan, zmarły 204 osoby, a w całych Chinach – 212. Około stu przypadków wykryto za granicą, ale nie ma na razie doniesień o zgonach w innych krajach. [MAG, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane