Lotnisko we Wrocławiu gotowe na czas

Marta Walczak
09-12-2010, 13:49

Jeszcze tylko prace wykończeniowe i wrocławianie będą się mogli cieszyć nowym, większym lotniskiem.

Nowy terminal lotniczy o kubaturze ponad 300 tys. msześc. ma konstrukcję żelbetową i stalową. Powierzchnia dachu przekracza rozmiar dwóch boisk piłkarskich. Do przeszklenia fasad obiektu zużyto 11,5 tys. mkw. szkła o najwyższych parametrach izolacji termicznej i przepuszczalności światła.

— Zima nam nie straszna. Jesteśmy po wstępnym uruchomieniu systemu grzewczego. Wraz z nastaniem mrozów zaczniemy budynek ogrzewać — mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław.

Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Zamontowano pierwsze ruchome schody, a w hali odlotów na parterze układa się kamienną podłogę.

Na lotnisko dotarł już sprzęt do kontroli bagaży, który będzie skanować przedmioty metodą tomograficzną. Dwa urządzenia mają prześwietlać pakunki, sprawdzając, czy nie zawierają materiałów wybuchowych. Dostawcą maszyn do kontroli bezpieczeństwa jest niemiecka firma SmithHeiman. Na lotnisko przywieziono również pierwsze elementy systemu bagażowego, zaprojektowane i wyprodukowane przez koncern VanDerLande. Będzie gotowy do marca 2011 roku.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Walczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lotnisko we Wrocławiu gotowe na czas