Lotus wybrał nazwę elektrycznego auta

ŁO
opublikowano: 05-07-2019, 11:08

Lotus ujawnił podczas Goodwood Festival of Speed nazwę elektrycznego hipercara, który zadebiutuje w 2020 roku. Zgodnie z tradycją padło na literę „e”.

Brytyjski producent sportowych samochodów potwierdził, że przygotowywany model o kodowej nazwie type 130 będzie sprzedawany pod nazwą evija, którą można przetłumaczyć jako "pierwszy tego typu".

Zobacz więcej

Grafika przedstawiająca projekt Evija

ARC

- Evija to idealna nazwa dla naszego nowego samochodu, ponieważ jest to pierwszy hipercar Lotusa, nasza pierwsza oferta elektryczna i pierwszy model pod rządami Geely - mówi Phil Popham, prezes Lotusa.  

Potężne elektryczne auto ma być punktem zwrotnym w historii marki, która pogrążała się ostatnio w coraz większym kryzysie. Prawie dwa lata temu pakiet kontrolny firmy założonej tuż po II wojnie światowej przez Colina Chapmana przejął chiński Zhejiang Geely Holding Group, który zamierza z Lotusem zrobić to, co udało się w przypadku Volvo, czyli podłączyć do swoich zasobów produkcyjnych, doinwestować i nie tylko uratować, ale wręcz tchnąć nowe życie w markę i podnieść sprzedaż do rekordowego poziomu.  

Lotus sprzedał w zeszłym roku na świecie zaledwie 1630 samochodów. Klienci potrzebują nowości w trochę zakurzonej ofercie.

Premiera nowego modelu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu w Londynie. Lotus wyprodukuje zaledwie 130 egzemplarzy w fabryce w Norfolk. Evija dołączy do Elise, Exige i Evory.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu