LPP najgorsze ma za sobą? "Akumuluj"

Adrian Górniak, analityk DM BDM , podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla akcji LPP. Wycenie je na 6381,5 zł.

- Uważamy, że przy obecnych pułapach cenowych wycena LPP jest dosyć atrakcyjna. Od stycznia 2014 roku kurs odzieżowego giganta został mocno poturbowany, co było efektem kanibalizacji na rynku polskim i spadającej marży detalicznej. W naszym odczuciu dane miesięczne z ostatnich okresów mogą świadczyć o tym, że spółka najgorszy okres ma już za sobą - uważa Adrian Górniak.

Specjalista prognozuje znaczącą poprawę wyników już w IV kwartale 2016 r. i utrzymanie pozytywnych tendencji w 2017 r.

- Przede wszystkim liczymy na odbudowę marki Reserved w Polsce, która w ’16 notowała wysokie, ujemne dynamiki sprzedaży z mkw. Zwracamy uwagę, że w obliczu dodatnich odczytów sprzedaży porównywalnej w ostatnich kwartałach, zarząd spółki zdecydował się na przyspieszenie tempa ekspansji powierzchni handlowej w ’17 (przyrost o ok. 11 proc. r/r), głównie w kierunku rosyjskim. Odczytujemy to za dobry krok, biorąc pod uwagę fakt ograniczonej konkurencji na tamtejszym rynku - dodaje Adrian Górniak, który prognozuje 6,8 mld zł przychodów i 827 mln zł EBITDA spółki w 2017 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / LPP najgorsze ma za sobą? "Akumuluj"