LSI Software strzeże strategii przed konkurencją

opublikowano: 05-03-2012, 14:59

Z powodu coraz częstszego kopiowania naszych rozwiązań, sposobów zdobywania klientów oraz nasilenia działań konkurencyjnych zadecydowaliśmy aby nie dawać konkurencji podpowiedzi co należy zrobić na rynku i jak należy działać (w postaci strategii) - informuje spółka.

Poniższe pytania padły w Akcji Inwestor, którą od 2008 r. prowadzimy na stronach pb.pl i "Pulsu Biznesu".

Pytanie internauty: Szanowny Panie Prezesie, zapewne odnotował Pan spadek kursu i wyprzedaż akcji Spółki w czwartek i przede wszystkim w piątek, której towarzyszył ogromny jak na Spółkę obrót. Przyczyna spadków dla każdego inwestora zainteresowanego spółką jest oczywista – rozbieżność wyników za IV kw. oraz rocznego z Pana deklaracjami z października ubiegłego roku. W komentarzu do wyników wspomniał Pan, że pewna cześć obrotu została przeniesiona na rok bieżący. Jaka to część obrotu (i zysku)?
Jest to około kilkuset tysięcy złotych przychodu.

Jakiego wyniku można spodziewać się w I kw.?
Spółka nigdy nie podawała i nie podaje prognoz zysku.

Jakie wyniki Spółka prognozuje osiągnąć w tym roku?
Zysk - podobnie jak wyżej. Zakładamy głównie wzrost organiczny i będziemy zadowoleni jeśli uda się zwiększyć przychody o ok. 20%.

Będziemy starali się przekazywać informacje o osiąganych przychodach zawsze po zakończeniu kwartału kalendarzowego.

Ponadto, czy Spółka opublikuje wreszcie ramową strategię jej rozwoju, o której wspominał Pan już kilkanaście miesięcy temu?
Z powodu coraz częstszego kopiowania naszych rozwiązań, sposobów zdobywania klientów oraz nasilenia działań konkurencyjnych zadecydowaliśmy aby nie dawać konkurencji podpowiedzi co należy zrobić na rynku i jak należy działać (w postaci strategii).

Na dzień dzisiejszy obowiązuje strategia prezentowana przez spółkę od lat, którą można ując najkrócej – Nowe rynki, Nowe produkty, Nowi Klienci, Nowe oddziały, którą z powodzeniem realizujemy. Zeszły rok i bieżący to nowy produkt ESOK (parki wodne, parki rozrywki, baseny), System biletowy (obiekty targowe, muzea, etc.), wielu nowych i znanych Klientów oraz nowe odziały (Wrocław i Poznań).

Wspominał Pan kiedyś o przejęciach – czy w tym temacie rynek może poznać jakiś konkret?
Nie przejęliśmy do tej pory żadnej firmy – stąd brak informacji. Przejęliśmy na razie jeden przyszłościowy produkt, ale o tym poinformujemy we właściwym czasie. Jak na razie wchodzenie na nowe rynki odbywa się bez konieczności przejęć, a nie chodzi o to tylko żeby przejąć. Rynek na którym działamy to rynek małych firm, których przejęcia są bardzo ryzykowne. Nie mając gwarancji powodzenia projektu przy dużym ryzyku już dwukrotnie wycofaliśmy się z takich projektów. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, ale szanse powodzenia są niewielkie z podobnych przyczyn.

Rynek spekuluje o tym, że chce Pan sprzedać Spółkę – czy faktycznie czyni Pan w tym kierunku konkretne kroki?
Nie sprzedaję spółki (swojego pakietu akcji). Nie czynię żadnych kroków w tym kierunku.

Czy ewentualna transakcja odbędzie się z poszanowaniem interesów mniejszościowych akcjonariuszy?
Nie ma transakcji, więc ciężko na takie pytanie odpowiedzieć.

Przeczytaj wszystkie odpowiedzi udzielone przez spółkę LSI Software w naszej akcji.

Zobacz jak wziąć udział w Akcji Inwestor>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane