Zaczęło się od ciastek.
Przedsiębiorstwo Polesie przeszło drogę od lokalnego zakładu cukierniczego do spółki handlującej na dużą skalę najróżniejszymi artykułami spożywczymi.
Przedsiębiorstwo Polesie istnieje od 1988 r. Początkowo zajmowało się cukiernictwem, jednak w 2002 r. zaczęło działalność w nowej branży. Dziś Polesie, które jest przedsiębiorstwem rodzinnym państwa Jadwigi i Henryka Hałajków, zajmuje się handlem najróżniejszymi produktami spożywczymi, nie tylko słodyczami.
Specjalnością stały się mięso i jego przetwory, produkty mleczarskie oraz wyroby gotowe. Znaczną część obrotów firma zawdzięcza eksportowi — przede wszystkim na Wschód, ale z pominięciem Rosji. Importuje natomiast z Unii Europejskiej. Od 2012 r. spółka przeżywa rozkwit. Wtedy jej stery przejęły dzieci właścicieli.




