Lublin przyciągnął dużą francuską spółkę

opublikowano: 22-01-2019, 14:12

Capgemini, francuska spółka konsultingowa, otwiera kolejny oddział w Polsce - w Lublinie. Do końca roku chce tam zbudować 100-osobowy zespół.

Do oddziałów Capgemini (spółka zajmuje się konsultingiem, technologiami IT i outsourcingiem)  w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu dołączy kolejny – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Wybór padł na stolicę wschodniego województwa. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

– Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim – mówi Dominika Kowalska, Vice President, Head of Eastern Europe Managed Service.

Spółka, która na całym świecie zatrudnia pond 200 tys. osób, w Lublinie otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services. Oddziały tego typu znajdują się już w Krakowie, Katowicach i Opolu i zatrudniają już łącznie 2300 specjalistów. W Lublinie do końca roku Capgemini chce zatrudnić 100 osób, rekrutacja już trwa. 

 – Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT – mówi Barbara Makowska, Global HR Business Partner. 

Zdaniem Capgemini, Lublin to najbardziej dynamiczny ośrodek rozwoju branży IT na wschodzie kraju. Lubelskie uczelnie wyższe co roku opuszcza 900 absolwentów informatyki. Na korzysć miasta jako lokalizacji da biznesu przemawia też duża liczba studentów zagranicznych, którzy posługują się biegle  swoim ojczystym językiem. Z raportu firmy CBRE wynika, że Lublin coraz silniej rozwija się jako centrum usług dla biznesu. Znajduje się wśród 8 polskich miast z najbardziej rozwiniętą ofertą biurową w Polsce. W badaniu CBRE ok. 7 proc. decydentów, którzy planują inwestycje w rozwój geograficzny firm, jako miejsce rozważane pod nową lokalizację wskazało Lublin. W regionie działa coraz więcej firm z branży SSC/BPO, np. Generali, Orange, PKO BP, Randstad, Warta24, Euro Net oraz z branży IT i Telekomunikacji, np. Asseco Business Solutions czy  Comarch.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu