LUBUSKIE: 1. Drogi stabilne i… kolorowe

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Pasja do budowy dróg i rodzinne tradycje zaprowadziły lubuską Gazelę Biznesu na szczyt regionalnego rankingu i na drugie miejsce w kraju.

Spółka PDB Recykling powstała w 2007 r. Lubuska Gazela Biznesu świetnie odnalazła się w specyficznej działalności, jaką jest stabilizacja i ulepszanie gruntu pod inwestycje drogowe. Powołali ją Maciej Bednarowicz, Jerzy i Tomasz Gądkowie (ojciec i syn) oraz Stanisław Styk.

— Rozpoczynając działalność, wiedzieliśmy, że nie będzie to tylko zarabianie na życie, ale również realizacja naszych zainteresowań oraz próba pełnego wykorzystania naszych dotychczasowych doświadczeń — przekonuje Aleksandra Gądek, asystentka zarządu spółki. Dzięki inwestycjom w specjalistyczny sprzęt i w kadrę inżynierską firma jest w stanie stabilizować grunty zarówno w miejscu wykonywania prac budowlanych, jak i poza nim.

— Mamy sprzęt, który pozwala nam produkować mieszanki cementowo-piaskowe oraz mineralno- cementowo-emulsyjne w miejscach składowania materiałów wykorzystywanych do ich wytwarzania — np. w żwirowniach. Następnie gotowy produkt dostarczamy w miejsce wskazane przez inwestora — wyjaśnia Aleksandra Gądek. PDB Recykling jest również jedynym w Polsce producentem lepiszcza Colorfalt stosowanego w masach bitumicznych. To właśnie kolorowe mieszanki lubuskiej Gazeli Biznesu stosowane są w budownictwie komunikacyjnym do wykonywania kolorowych ścieżek rowerowych, chodników, placów zabaw czy postojów taksówek. Walory wyrobów PDB Recykling doceniają zwłaszcza rowerzyści.

— Jesteśmy przekonani, że komfort jazdy po kolorowej masie bitumicznej naszej produkcji jest nieporównywalnie lepszy od tradycyjnie wykorzystywanej do budowy ścieżek kostki — przekonuje Agnieszka Gądek.

STRATEGIA:

Biorąc pod uwagę naprawdę trudną sytuację w budownictwie drogowym, chcemy zapewnić sobie możliwość dalszego działania na tym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu