Lufthansa chce podwyższyć kapitał o 5,5 mld EUR

  • Paweł Makosz
opublikowano: 04-05-2021, 11:51

Deutsche Lufthansa zwróciła się do akcjonariuszy o zgodę na podwyższenie kapitału o 5,5 mld EUR. Zdaniem linii lotniczej jest to niezbędny krok prowadzący do naprawy bilansu przewoźnika po tym, jak pandemia koronawirusa przerwała boom na podróże.

Lufthansa
Lufthansa
Fot. Dominic Wunderlich/Pixabay

Podczas dorocznego zebrania dyrektor generalny, Carsten Spohr, zachęcał inwestorów do poparcia wniosku, który upoważniłby do emisji 2,15 mld nowych akcji po cenie nominalnej 2,56 EUR za każdą.

– Uchwała miałaby na celu umożliwienie nam elastycznego zwiększenia kapitału, abyśmy mogli ponownie wzmocnić nasze wskaźniki bilansowe i powrócić do naszej dawnej stabilności finansowej – powiedział Spohr.

Oczekuje się, że wniosek o podwyższenie kapitału zostanie przyjęty z poparciem niemieckiego rządu, największego udziałowca Lufthansy. Firmy doradcze również wezwały akcjonariuszy do głosowania za.

Letnie zmagania

W ubiegłym tygodniu Lufthansa, jako ostatni przewoźnik, obniżyła swoje oczekiwania dotyczące letnich podróży, twierdząc, że znaczące ożywienie na rynku nastąpi dopiero w drugiej połowie roku, w miarę postępu programów szczepień. Lufthansa szacuje, że całoroczna zdolność przewozowa wyniesie około 40 proc. poziomu sprzed kryzysu.

Spółka podała w poniedziałek, że zrestrukturyzowała harmonogramy dostaw samolotów z Airbus i Boeing, jednocześnie zgadzając się na zakup 10 dodatkowych szerokokadłubowych odrzutowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane