Czytasz dzięki

Lufthansa nie chce Thomas Cook, ale pomyśli o jego spółce zależnej

opublikowano: 23-09-2019, 11:12
aktualizacja: 23-09-2019, 11:22

Lufthansa nie zamierza proponować przejęcia upadłego brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, donosi Reuters.

Niemiecki przewoźnik został zapytany o to przez dziennik Die Welt. Nie wykluczył jednak oferty przejęcia Condor, lotniczej spółki zależnej Thomas Cook.

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Reuters przypomina, że szef Lufthansy Carsten Spohr sygnalizował zainteresowanie przejęciem przewoźnika lotniczego Condor już w maju. Plany zmieniła wiadomość o inwestycji w Thomas Cook chińskiego Fosun.

Die Welt zwraca uwagę, że atrakcyjność Condor zmalała po tym jak z upadkiem brytyjskiego biura podróży zniknęło źródło zapewniające pasażerów.

Condor poinformował w poniedziałek, że prowadzi działalność pomimo upadku spółki matki. Liczy na pożyczkę pomostową od rządu Niemiec. Poparł ją związek zawodowy Verdi. 

- Musi być zrobione wszystko co możliwe dla ratowania Condor i jego miejsc pracy – powiedział Christine Behle z władz związku, podkreślając, że przewoźnik jest rentowny, a jego marka cieszy się wciąż zaufaniem.

Condor zatrudnia 4,5 tys. ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane