Czytasz dzięki

Lufthansa straciła 2,1 mld EUR w I kw.

opublikowano: 03-06-2020, 08:32

Początek bieżącego roku nie był udany dla niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Między innymi z powodu pandemii przewoźnik odnotował w pierwszym kwartale potężną stratę, donosi Reuters.

Niemiecka firma straciła netto aż 2,1 mld EUR. Dla porównania, w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. strata wyniosła 342 mln EUR.

Zobacz więcej

Samoloty lini Lufthansa (fot. Bloomberg)

Jedną z głównych przyczyn ujemnego wyniku były odpisy związane z wartością aktywów po tym jak linie lotnicze musiały uziemić większość swojej floty w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Odpisy sięgnęły 266 mln EUR w przypadku floty podczas gdy dotyczące wartości księgowej firmy gastronomicznej LSG North America pochłonęły 100 mln EUR, zaś związane z budżetową linią Eurowings 57 mln EUR.

Dodatkowym obciążeniem dla wyników było załamanie kontraktów zabezpieczających paliwo, szacowane na 950 mln EUR.

Grupa Lufthansa, w skład której wchodzą Swiss, Austrian Airlines i Brussels Airlines, odnotowała 98 proc. spadek liczby pasażerów w kwietniu w porównaniu z marcem do 241 tys.

Przewoźnik zapowiedział, że oczekuje znaczącego spadku rocznego zysku przez odsetkami i podatkami. Na razie nie jest w stanie podać bliższych szczegółów prognozy ze względu na nieprzewidywalność sytuacji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane