Lufthansa znów w pełni prywatna

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 14-09-2022, 10:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

760 mln EUR pozyskał niemiecki rząd ze sprzedaży akcji narodowego przewoźnika lotniczego, Deutsche Lufthansa, które pozostały po akcji ratowania spółki w trakcie pandemii koronawirusa, donosi Bloomberg.

fot. Bloomberg

W opublikowanym w czwartek komunikacie napisano, że Krajowy Fundusz Stabilizacji Gospodarczej (WSF) sprzedał pozostałe 9,92 proc. udziałów w największej europejskiej linii lotniczej.

Podkreślono, że uwzględniając wpływy w kwocie 1,07 mld EUR ze sprzedaży całego pakietu objętego przez państwo, przy koszcie jego nabycia na poziomie 306 mln EUR, zrealizowano zysk rzędu ponad 700 mln EUR

Lufthansa wraca w prywatne ręce – powiedziała Jutta Doenges, dyrektor zarządzająca WSF.

W listopadzie 2021 r. Lufthansie udało się przed terminem spłacić ostatnią ratę z sięgającej 9 mld EUR pomocy. Firma była ratowana przez państwo po tym jak pandemia koronawirusa doprowadziła do załamania rynku lotniczego transportu pasażerskiego.

Według stanu na 22 lipca br. największym udziałowcem Lufthansy był Kuhne Aviation z 15,01 proc. pakietem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane