Luizjana żegna się z BlackRock przez ESG

opublikowano: 05-10-2022, 20:55
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szef finansów stanu Luizjana poinformował giganta inwestycyjnego BlackRock, że z powodu jego zaangażowanie w ESG wycofa pieniądze powierzone mu do inwestycji, donosi Fox Business.

ESG to strategia inwestycyjna polegająca na wspieraniu projektów korzystnych ekologicznie, społecznie oraz etycznych biznesowo. W związku z tym, że BlackRock opowiedział się za odejściem od inwestycji w paliwa kopalne, John Schroder, szef finansów Luizjany uznał iż jest to szkodliwe dla gospodarki stanu. Dlatego w liście skierowanym do Larry’ego Finka, prezesa BlackRock zapowiedział wycofanie z firmy pieniędzy Luizjany przeznaczonych na inwestycje.

- Wasze głośne opowiadanie się przeciwko paliwom kopalnym zniszczy gospodarkę Luizjany – wyjaśnił Schroder. – Wycofanie pieniędzy jest niezbędne aby chronić Luizjanę przed działaniami i polityką, która aktywnie dąży do uduszenia naszego sektora paliw kopalnych. Moim zdaniem, wasze wsparcie dla inwestowania ESG jest niezgodne z najlepszym interesem i wartościami Luizjany. Nie mogę wspierać instytucji, które odmawia naszemu stanowi korzyści z jednych z jej najlepszych aktywów – dodał.

Fox Business przypomina, że uwzględniając instalacje morskie Luizjana jest drugim producentem ropy i trzecim producentem gazu w USA. Sektor energii jest największą częścią gospodarki stanu, generującym 8,1 proc. jego PKB.

Luizjana wycofała już 560 mln USD z BlackRock, a do końca roku kwota ta wzrośnie do 794 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane