Łukaszenka: władze Rosji wesprą gospodarkę Białorusi, mimo trudności

PAP
opublikowano: 08-02-2016, 17:28

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w poniedziałek, że władze Rosji zadecydowały, iż będą wspierać białoruską gospodarkę.

Jak dodał, takie zapewnienie otrzymał podczas rozmów z prezydentem Władimirem Putinem i premierem Dmitrijem Miedwiediewem.

"Prezydent i premier Rosji nie tylko obiecali, ale i podjęli decyzję o wsparciu - bez względu na trudności w Rosji - gospodarki Białorusi" - oświadczył Łukaszenka.

Jak dodał, podczas jego spotkań w Rosji strony ustaliły, że będą wspólnie działać na rzecz wyjścia z obecnej sytuacji gospodarczej.

W Rosji nie potwierdzono oficjalnie tych informacji. Rządowa "Rossijskaja Gazieta", która relacjonuje w poniedziałek nieformalne spotkanie prezydentów w Soczi, podała, że omówili oni problemy dwustronne, regionalne i działania na rzecz wzmocnienia procesów integracji Rosji i Białorusi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane