Luksus zniknie z ulic Pekinu

RB
14-05-2007, 00:00

Władze Pekinu chcą zakazać promowania luksusowych dóbr. Z powodu zakłócania harmonii społecznej.

Władze Pekinu chcą zakazać promowania luksusowych dóbr. Z powodu zakłócania harmonii społecznej.

Już wkrótce turyści odwiedzający stolicę Państwa Środka mogą się bardzo zdziwić. Jeśli pomysł włodarzy miasta wejdzie w życie, Pekin będzie miejscem bez reklam promujących luksus. Wang Qishan, burmistrz miasta, jest przeciwny umieszczaniu na billboardach symboli bogatego życia. Motywuje to tym, że drogie wille, samochody oraz inne dobra, które można zobaczyć na reklamach umieszczonych przy głównych ulicach miasta, nie sprzyjają harmonii współżycia mieszkańców miasta.

— Większość tych reklam pokazuje luksus i nie ma w tym umiaru. To dotyka osoby najbiedniejsze — grzmi Wang Qishan.

Pekin jest miastem rozwarstwionym. Średni dochód mieszkańców miejskich dzielnic w pierwszym kwartale roku wyniósł 756 USD. Ci, którzy mieszkają na obrzeżach, zarabiają znacznie mniej.

— Promowanie luksusu przypomina im o ich kiepskiej sytuacji materialnej — dodaje burmistrz miasta.

Sprawa mogłaby wydawać się śmieszna, gdyby nie fakt, że najwyżsi rangą pracownicy banków i firm zarabiają miesięcznie kilkakrotnie więcej niż najbiedniejsi przez całe życie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Luksus zniknie z ulic Pekinu