Czytasz dzięki

Luksusowe zegarki do wzięcia

Znana marka szwajcarskich zegarków została wystawiona na sprzedaż.

Ceny zegarków ze znaczkiem Maurice Lacroix kształtują się zwykle w przedziale 1-5 tys. CHF. Firma dostarcza na rynek 90 tys. luksusowych czasomierzy rocznie, niektóre są jednak sprzedawane nawet z 66-proc. rabatem.

ARC

Koncern DKSH Holding chce znaleźć kupca jeszcze w tym roku. Zdecydował się na to z powodu wzrostu kursu franka i spadku popytu w Azji.

Jon Cox, analityk Kepler Cheuvreux, szacuje, że producent jest wart około 100 mln CHF, natomiast jego roczny dochód sięga 70 mln CHF. Kurs franka i spadek popytu w Chinach nie są jedynym zmartwieniem producentów zegarków. W kwietniu tego roku na rynku pojawił się długo oczekiwany zegarek firmy Apple, który łączy się ze smartfonami i zapewnia dostęp do aplikacji.

Niektóre szwajcarskie koncerny przygotowują odpowiedź na ten gadżet. Podobny sprzęt oferuje też wiele koncernów z branży technologicznej, jak Samsung, Sony czy LG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane