Luthansa planuje dalsze cięcie kosztów

opublikowano: 07-11-2019, 16:57

Niemiecki przewoźnik lotniczy, linie Lufthansa przedstawiły w czwartek plany dotyczące dalszych cięć kosztów, w tych związanych z redukcją zatrudnienia. Operator pochwalił się przy tym lepszymi wynikami niż oczekiwano, donosi Reuters.

Już w czerwcu Lufthansa ogłosiła  plan naprawczy  własnej budżetowej linii  Eurowings, który, jak poinformowano w czwartek, spłacił się, a wyniki za tzreci kwartał przebiły  prognozy.

Kolejna runda cięć ma dotyczyć działalności Austrian Airlines, Brussels Airlines i Lufthansa Cargo. W samych Austrian Airlines redukcja ma sięgnąć 700-800 etatów.

Linia lotnicza podała, że skorygowany kwartalny zysk przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) spadł o 8 proc. do 1,3 mld EUR (1,4 mld USD) i okazał się wyższy niż mediana prognoz analityków. Która kształtowała się na poziomie  1,2 mld EUR. Z kolei  przychody wzrosły o 2 proc. do 10,2 mld EUR, również przebijając konsensus rynkowy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu