Luxoft ma dwa centra we Wrocławiu

MAG
opublikowano: 2015-03-16 15:25

Luxoft Poland, dostawca usług ITO, otworzył we Wrocławiu, w którym dotychczas pracował w siedzibie klienta, własne biuro.

Jego pracownicy będą realizować projekty informatyczne dla międzynarodowego banku inwestycyjnego. Biuro znajduje się w Silver Tower Center i ma 1,2 tys. mkw. powierzchni, którą firma planuje poszerzać wraz ze wzrostem liczby pracowników.

- Przy projekcie już pracuje 50 osób. Do obu wrocławskich biur zatrudnimy w tym roku jeszcze minimum 100 osób – zapowiada Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland.

W dwóch działających biurach w Krakowie i Wrocławiu firma zatrudnia dziś ponad 800 osób, o 200 więcej niż pod koniec 2014 r. Wówczas notowana na NYSE spółka zapowiedziała, że na koniec tego roku będzie zatrudniać w Polsce 1200 informatyków.

- To był plan konserwatywny, będzie więcej pracowników – mówi Wojciech Mach.
Luxoft działa w 22 lokalizacjach na świecie i zatrudnia 8,3 tys. osób.