LVMH mianował nowego szefa Tiffany

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg, MarketWatch
opublikowano: 07-01-2021, 15:43

Koncern LVMH finalizuje transakcję przejęcia Tiffany, luksusowej marki jubilerskiej. Właśnie mianował nowego szefa amerykańskiej spółki.

Jeden ze sklepów jubilerskich Tiffany
Jeden ze sklepów jubilerskich Tiffany
fot. ARC

Tiffany kierować ma jako dyrektor generalny Anthony Ledru, dotychczasowy dyrektor wykonawczy Louis Vuitton. Pomagać ma mu w tym Alexandre Arnault, jeden z synów miliardera Bernarda Arnaulta jako odpowiedzialny za produkty i komunikację wewnątrz marki. Ten drugi był do tej pory dyrektorem w firmie Rimowa, produkującej walizki, która należy do LVMH.

Przejęcie Tiffany przeciągało się ze względu na wybuch pandemii koronawirusa w ubiegłym roku. Dopiero w grudniu transakcja uzyskała zgodę akcjonariuszy.

Ostateczna cena na poziomie 16 mld USD (131,5 USD/akcję) jest nieco niższa niż oferowana wstępnie (135 USD), ale i tak pozostaje rekordową w historii tej branży.

Bernard Arnault, założyciel LVMH, obsadza swoje dzieci na kluczowych stanowiskach kierowniczych w swoim imperium biznesowym. Między innymi, jego córka Delphine jest wiceprezesem wykonawczym Louis Vuitton i odpowiada za nadzór nad wszystkimi działaniami związanymi z produktami.

Akcje LVMH zyskały w 2020 r. około 23 proc. co podbiło wartość rynkowo tego francuskiego konglomeratu do 254 mld EUR, co pozwoliło mu zając drugie miejsce w Europie po szwajcarskim gigancie spożywczym, koncernie Nestle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane