LVMH potwierdziło zainteresowanie Tiffany & Co.

opublikowano: 28-10-2019, 10:34

Francuska spółka potwierdziła doniesienia o zainteresowaniu przejęciem amerykańskiego Tiffany, co przy wartości transakcji szacowanej na 14,5 mld USD byłoby rekordem w historii LVMH.

Nieoficjalnie mówi się, że LVMH proponuje ok. 120 USD za każdą akcję Tiffany, co oznacza 22 proc. premii w porównaniu z kursem zamknięcia z piątku. W handlu przedsesyjnym akcje amerykańskiej spółki zdrożały do 117,50 USD.

Jeden ze sklepów sieci Louis Vuitton w Hongkongu
Zobacz więcej

Jeden ze sklepów sieci Louis Vuitton w Hongkongu fot. Bloomberg

LVMH podkreśliło w komunikacie wydanym w poniedziałek, że nie ma pewności iż wstępne rozmowy doprowadzą do porozumienia w sprawie transakcji.

Francuski gigant rynku dóbr luksusowych, właściciel takich marek jak Bulgari, Christian Dior, Hublot i Dom Perignon Champagne, dzięki przejęciu działającej od 182 lat amerykańskiej spółki jubilerskiej zrealizowałby plan szybszej ekspansji na rynku USA, a także zdobycia statusu lidera w segmencie jubilerskim.

Akcje LVMH drożały o ok. 1 proc. w poniedziałek rano na giełdzie w Paryżu. Wartość rynkowa spółki wzrosła już o ok. 50 proc. w tym roku i przekracza 215 mld USD. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy