PAP: Aleksander Kwaśniewski uznał Marka Belkę za najlepszego kandydata na premiera - poinformował szef SLD Krzysztof Janik po poniedziałkowych konsultacjach politycznych z prezydentem.
Janik powiedział, że podczas spotkania była mowa o kilku kandydatach na premiera, a prezydent wskazał Belkę ze względu na jego kwalifikacje, doświadczenie, pozycję międzynarodową, wiarygodność dla rynków finansowych oraz szacunek, jakim Belka cieszy się w szeregach klubu SLD.
Według Janika, Belka to bardzo dobry kandydat na premiera. Szef Sojuszu zapowiedział, że będzie konsultował propozycję prezydenta z szerokim kierownictwem swej partii, ale myśli, iż Sojusz poprze kandydaturę Belki i program jaki przedstawi jego rząd.