M/F Copernicus połączy Polskę ze Szwecją

opublikowano: 05-09-2018, 22:00

Przewoźnicy drogowi operujący na trasie Polska — Szwecja zyskali nowe połączenie promowe.

2 września do rozkładu przepraw dołączył nowy prom Unity Line — M/F Copernicus. To już ósmy statek w serwisie tego armatora, a czwarty na trasie do Trelleborga.

Będzie kursował ze Świnoujścia codziennie. Przedstawiciele Unity Line twierdzą, że wprowadzenie nowej jednostki to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów na przewóz towarów przez Bałtyk. Dlatego M/F Copernicus jest przystosowany do obsługi przede wszystkim ruchu cargo. Oferuje 126 miejsc pasażerskich i 51 kabin. Linię załadunkowa ma 1830 m, co oznacza, że prom może zabrać na pokład około 90 samochodów ciężarowych. Warto dodać, że nowa jednostka, zanim weszła do służby, musiała przejść drobny remont (prace modernizacyjne dostosowujące do wymagań nabrzeży w Świnoujściu i Trelleborgu oraz warunków panujących na Bałtyku). Prace przeprowadzono w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia oraz na terenie Stoczni Szczecińskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu