Mabion wypowiedział umowę o dofinansowanie

opublikowano: 27-10-2022, 08:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mabion zdecydował się wypowiedzieć umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych rozbudowy centrum badawczo-rozwojowego.

Wypowiedzenie umowy związane jest z rozważaną przez spółkę zmianą zakresu planowanej inwestycji oraz brakiem możliwości realizacji projektu na warunkach i w terminie przewidzianym w umowie o dofinansowanie. Zgodnie z umową całkowity koszt realizacji projektu został określony w 2018 r. na ok. 173 mln zł, a wartość dofinansowania wynosiła ok. 63 mln zł, z czego do dzisiaj spółka wykorzystała płatności w łącznej wysokości ok. 0,3 mln zł.

“Wypowiedzenie Umowy o dofinansowanie nie oznacza rezygnacji Spółki z budowy nowego zakładu Mabion II, stawiając przede wszystkim na istotne zwiększanie zdolności wytwórczych i analitycznych na rzecz klientów zewnętrznych. Spółka prowadzi obecnie prace nad aktualizacją strategii rozwoju, w której zostaną ujęte również rozstrzygnięcia dotyczące wizji dalszej rozbudowy mocy wytwórczych i badawczo-rozwojowych Spółki, uwzględniające rozwój w obszarze CDMO i adekwatne do obecnych oraz przewidywanych potrzeb i możliwości spółki” - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane