Czytasz dzięki

MAE: powrót popytu na energię może opóźnić się do 2025 roku

opublikowano: 13-10-2020, 08:49

Międzynarodowa Agencja Energii ostrzegła, że powolne wychodzenie z kryzysu grozi opóźnieniem do 2025 roku całkowitego powrotu popytu na energię, informuje Reuters.

W swoim głównym scenariuszu, zawartym w dorocznym raporcie World Energy Outlook MAE zakłada, że pojawienie się szczepionki i terapii COVID-19 pozwoli globalnej gospodarce wyraźnie odbić w 2021 roku, co pozwoli na pełne przywrócenie popytu na energię do 2023 roku. W scenariuszu „opóźnionego wyjścia z kryzysu” Agencja prognozuje, że stałoby się to dwa lata później.

MAE spodziewa się w 2020 roku globalnego spadku popytu na energię o 5 proc., inwestycji w energię o 18 proc., a emisji dwutlenku węgla związanej z branżą energii o 7 proc.

MAE podkreśla, że jest wciąż zbyt wcześnie, aby przesądzać, czy pandemia działa jako przyspieszenie, czy hamulec działań rządów  i branży energii w kierunku osiągnięcia większego zrównoważenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane