Magazyny miały dobry rok

opublikowano: 20-02-2019, 22:00

Rok 2018 był rekordowy dla całego sektora nieruchomości komercyjnych.

Całkowity wolumen transakcji wyniósł 7,2 mld EUR i był o 42 proc. wyższy w porównaniu z 2017 r., wynika z raportu AXI IMMO. W segmencie magazynowym łączna wartość operacji wyniosła 1,8 mld EUR, co było rezultatem niemal dwukrotnie wyższym niż rok wcześniej. Największe ubiegłoroczne zmiany właścicieli dotyczyły nabycia nieruchomości Hines przez Blackstone, sprzedaży portfolio Prologis do Mapletree oraz przejęcia części portfela Panattoni przez European Logistic Investment. Wczoraj brytyjska spółka Aberdeen Standard European Logistics Income poinformowała o przejęciu od Panattoni Development i Marvipolu za 24,5 mln EUR magazynów zlokalizowanych w Krakowie.

1,9 mln mkw. Taka powierzchnia magazynowa była w budowie w Polsce pod koniec 2018 r.…

37 proc. …to o tyle więcej w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 r.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu