Magellan planuje dywidendę za 2015 r

ISBNews
opublikowano: 18-03-2016, 20:03

Zarząd Magellana zdecydował, że zarekomenduje radzie nadzorczej przeznaczenie części zysku za 2015 r. na dywidendę, natomiast jej proponowany poziom zostanie ustalony w późniejszym terminie, podała spółka.

"Zgodnie z uchwałą zarządu spółki z dnia 18 marca 2016 roku, podjętą w oparciu o politykę dywidendy spółki, złoży rekomendację radzie nadzorczej Magellan odnośnie podjęcia uchwały o rekomendacji walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2015 w wysokości mieszczącej się w ramach polityki dywidendy przyjętej w spółce uchwałą zarządu Magellan z dnia 21 marca 2014 roku. Dokładna kwota dywidendy zostanie zarekomendowana przez zarząd Magellan w późniejszym terminie. Niewypłacony w formie dywidendy zysk zasili kapitał zapasowy"

Jednocześnie Magellan wskazał, iż zgodnie z treścią wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki ogłoszonego w 8 stycznia 2016 r. przez Mediona, jednym z warunków wezwania jest podjęcie przez walne zgromadzenie spółki uchwały o przeznaczeniu całego zysku za rok obrotowy zakończony w dniu 31 grudnia 2015 r. na kapitał zapasowy, przy czym Mediona zastrzegła prawo do nabycia akcji mimo nieziszczenia się warunku.

"W konsekwencji, w przypadku podjęcia przez walne zgromadzenie uchwały o wypłacie dywidendy (w wysokości rekomendowanej przez zarząd Magellan lub w innej wysokości), warunek, o którym mowa powyżej, nie będzie spełniony i Mediona nie będzie zobowiązana do nabycia akcji w wezwaniu (nawet w przypadku, gdy spełnią się pozostałe warunki wezwania)" - czytamy dalej.

Pod koniec lutego Mediona - spółka zależnej Banca Farmafactoring - przedłużyła termin przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Magellan do 30 marca br. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 4 kwietnia 2016 r. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji został ustalony na 6 kwietnia 2016 r.

W styczniu br. Magellan otrzymał list od funduszy, które są akcjonariuszami spółki, skierowany do Mediony, w którym fundusze poinformowały, że nie zamierzają sprzedać akcji spółki po cenie 64 zł za jeden walor, zaproponowanej w wezwaniu.

Na początku stycznia Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania - samodzielnie lub przez podmiot zależny - do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana.

Magellan to lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, współpracujący z ponad 500 szpitalami. Z usług firmy korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Magellan od 2007 jest notowany na GPW.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane