Magna ma plan finansowania mobilnej TV

KL
14-04-2009, 00:00

Fundusz wierzy w mobilną telewizję cyfrową. Budowę infrastruktury rozpocznie, jak tylko spółka zależna dostanie licencję.

Fundusz wierzy w mobilną telewizję cyfrową. Budowę infrastruktury rozpocznie, jak tylko spółka zależna dostanie licencję.

NFI Magna Polonia zamierza sfinansować projekt mobilnej telewizji cyfrowej z emisji, którą przeprowadzi na podstawie uchwały o kapitale docelowym. Akcjonariusze zrezygnowali z głosowania nad proponowanymi wcześniej uchwałami o emisji akcji serii D i E (jedna z prawem poboru, druga bez). Zmianę zaproponował przedstawiciel funduszu Rasting, największego akcjonariusza Magny.

— Zmiana wysokości kapitału docelowego w pełni wystarczy, by przeprowadzić inwestycje niezbędne do uruchomienia DVB-H— argumentuje Mirosław Janisiewicz, reprezentujący Rasting.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, spółka będzie mogła wyemitować ponad 65 mln akcji w ramach jednego lub kilku podwyższeń kapitału.

— Emisja prywatna w ramach kapitału docelowego daje nam znacznie większą elastyczność w zakresie terminów emisji i ceny emisyjnej. Jest to ważne dla nas na tak zmiennym rynku. Z całą pewnością cena emisyjna będzie wyźsza od rynkowej — wyjaśnia Albert Kużmicz, prezes Magny.

Plan jest następujący: Magna poczeka na licencję dla spółki portfelowej Info-TV-FM, rozpocznie realizację projektu telewizji mobilnej i za kilka miesięcy sprzeda akcje znacznie powyżej obecnej wyceny. Chętni na droższe akcje podobno już są.

— Mamy krótką listę zainteresowanych inwestorów — mówi przedstawiciel Rastingsa.

Aby zdobyć potrzebną kwotę (rynek ocenia, że na budowę całej sieci mobilnej TV potrzeba 250-300 mln zł), spółka musiałaby sprzedawać akcje po około 4 zł (przy kursie sprzed świąt 1,6 zł). Czy to możliwe?

— Nie wykluczam tego, ale również nie twierdzę, że cały projekt będzie realizowany ze sprzedaży akcji. Część na pewno będzie lewarowana, ale niekoniecznie długiem bankowym — mówi Mirosław Janisiewicz.

Przekonuje, że jest wiele możliwości finansowania. Już trwają rozmowy z dostawcami sprzętu, którzy biją się, by zawrzeć umowy z Info-TV-FM. Konkurencja na rynku jest tak duża, że dostawcy są nawet skłonni poczekać kilka miesięcy na pieniądze. W ten sposób Info-TV-FM może zacząć budowę infrastruktury natychmiast po otrzymaniu licencji.

Akcjonariusze i zarząd Magny, uważają że projekt tv mobilnej ma świetlaną przyszłość. Wierzą w to dostawcy treści.

Dodaje, że trwają już rozmowy z operatorami komórkowymi, którzy mieliby sprzedawać usługi telewizyjne w swoich sieciach. Możliwe jest także nawiązanie współpracy z platformami cyfrowymi.

— W pierwszej kolejności chcemy uruchomić DVB-H w najbardziej atrakcyjnych regionach. Najważniejszych jest 10 największych miast Polski. Potem będziemy rozbudowywać sieć w całym kraju. Jesteśmy przekonani, że odniesiemy sukces — zapowiada Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Magna ma plan finansowania mobilnej TV