Czytasz dzięki

Magyar Telekom rozważa podnajem części nowej centrali

opublikowano: 14-10-2020, 13:38

Magyar Telekom przed pandemią wylesingował na 15 lat największy węgierski biurowiec. Obecnie rozważa podnajem części jego powierzchni, donosi Reuters.

Jedna z największych węgierskich firm spędziła trochę ponad rok w najnowocześniejszym węgierskim kompleksie biurowym na przedmieściach Budapesztu zanim został zamknięty w trakcie pierwszej fali pandemii. Kiedy na krótko osłabła ludzie wrócili do biura, ale od września większość znów musiała wrócić do pracy z domu. Z 5,5 tys. ludzi zwykle przebywających w biurowcu, w ubiegłym tygodniu, z powodu wprowadzonych ograniczeń, pracowało w nim tylko 150-200 osób. Magyar Telekom zaczął zastanawiać się nad przyszłością.

- Zarząd zdecydował, że kiedy wróci normalny biznes 40 proc. naszych ludzi będzie pracowało z domu – powiedział Istvan Kutas, dyrektor spółki ds. komunikacji.

Pomimo zdalnej pracy w kwietniu należąca do Deutsche Telekom spółka uruchomiła usługi 5G na Węgrzech. Obecnie zastanawia się, co zrobić z opuszczonymi pomieszczeniami biurowymi, ale renegocjacja warunków leasingu raczej nie wchodzi w grę.

- Rozważamy różne opcje, w tym zaproszenie niektórych naszych bliskich partnerów do naszej centrali, a także przeniesienie do niej pracowników z innych biur, a następnie sprzedaż tych nieruchomości – powiedział Kutas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane