Majątek Majchrowskiego pod lupą CBA

PAP
opublikowano: 14-12-2009, 14:43

Prokurator powinien sprawdzić oświadczenia majątkowe prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i wyjaśnić, czy doszło do złamania prawa. Tego zdania są funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze CBA badający oświadczenia majątkowe Majchrowskiego "nabrali wątpliwości", ale nie przesądzają, czy doszło do złamania prawa. Dlatego przekazali dokumenty do zbadania prokuraturze.
- Naszym zdaniem sprawa wymaga tego, żeby zbadał ją prokurator, który z pewnością wyjaśni, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie zostało skierowane do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.
PAP nie udało się w poniedziałek uzyskać komentarza Jacka Majchrowskiego. Prezydent Krakowa przebywa na urlopie. Wcześniej Majchrowski informował, że nie jest zaskoczony kontrolą CBA i nie obawia się jej wyników. Zaznaczał, że przygotował na potrzeby kontrolujących numery swoich kont bankowych oraz ich historię z lat 2003-2007. Wyraził także przekonanie, że jest to przygotowanie do kampanii wyborczej, rozpoczęte na dwa lata przed wyborami samorządowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane