Makhlouf: pogorszyły się perspektywy gospodarcze

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-02-2021, 15:54

Zdaniem Gabriela Makhloufa, członka władz Europejskiego Banku Centralnego, od grudnia doszło do pogorszenia się perspektyw dla światowej gospodarki, informuje Reuters.

Gabriel Makhlouf
Gabriel Makhlouf
Vivek Prakash

Pełniący również funkcję prezesa irlandzkiego banku centralnego Makhlouf zrzuca to na karb wprowadzonych nowych obostrzeń i przedłużania lockdownów w związku z kolejną falą zachorowań na Covid-19.

W krótkim okresie perspektywy znacznie się pogorszyły i stały się bardziej niepewne - stwierdził Makhlouf. Dodał, że jest to jasny i wyraźny sygnał dla władz, że teraz nie jest czas na wycofywanie się ze wsparcia fiskalnego czy monetarnego.

Pod koniec stycznia bankier argumentował, że obniżka stóp przez EBC nie byłaby obecnie uzasadniona.

Nie wykluczamy skorzystania z żadnej z naszych opcji, w tym obniżki stóp. Przedyskutujemy je podczas marcowego spotkania władz banku centralnego. To jakie zostaną podjęte decyzje i działania, będzie zależało od tego, co się dzieje z perspektywą –powiedział Makhouf.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane