Maksymiuk: Umowa programowa zostanie podpisana do 15 lutego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-01-2006, 19:40

Poseł Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział w poniedziałek, po kolejnej turze rozmów z PiS, że umowa programowa zostanie podpisana do 15 lutego. "Decyzja polityczna o pakcie już jest, teraz technicznymi szczegółami zajmie się wspólny zespół programowy" - dodał.

Poseł Samoobrony Janusz Maksymiuk powiedział w poniedziałek, po kolejnej turze rozmów z PiS, że umowa programowa zostanie podpisana do 15 lutego. "Decyzja polityczna o pakcie już jest, teraz technicznymi szczegółami zajmie się wspólny zespół programowy" - dodał.

W spotkaniu ze strony PiS udział wzięli: wiceprzewodniczący klubu Marek Kuchciński, Wojciech Jasiński oraz Wojciech Mojzesowicz, a ze strony Samoobrony: wiceprzewodniczący partii Genowefa Wiśniowska i Krzysztof Filipek oraz Janusz Maksymiuk. Rozmowy trwały ponad dwie godziny.

"Przeanalizowaliśmy wszystkie kluczowe projekty ustaw autorstwa Samoobrony i PiS. Zdecydowana większość ustaw jest do przyjęcia przez oba kluby, natomiast jest kilka projektów, które wymagają - według PiS - dodatkowych analiz" - powiedział Maksymiuk.

Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o projekt ustawy wprowadzający minimum socjalne, projekt ustawy o podatku dochodowym oraz nowelizację ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa - która zakłada utworzenie nowego województwa środkowopomorskiego, ze stolicą w Koszalinie.

"Jesteśmy przygotowani do podpisania umowy programowej w niedalekiej przyszłości. Ale nie ma co się spieszyć, bo do 15 lutego będą pracowały grupy robocze Samoobrony i PiS" - powiedział Maksymiuk. Jak dodał, przed końcem prac wspólnego zespołu programowego nie jest możliwe podpisanie umowy.

Krzysztof Filipek powiedział PAP, że termin podpisania umowy zależy od tego, jak szybko wspólny zespół "upora" się z pracą. Dodał, że do umowy programowej muszą "włączyć się" inne kluby. "Umowa będzie miały sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy na rozwiązania zgodzą się przynajmniej cztery kluby" - zaznaczył.

"Samoobronie zależy, żeby pakt był zawarty ze wszystkimi klubami, a nie z każdym oddzielnie" - podkreślił Maksymiuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane