Małe firmy na bakier z technologiami IT

opublikowano: 05-12-2017, 17:33
aktualizacja: 05-12-2017, 17:36

Brak czasu, pieniędzy i kompetencji w firmach zmniejsza ilość wdrożeń technologii IT w małych i średnich przedsiębiorstwach – wynika z raportu firmy Salesforce.

Biznes zdaje sobie sprawę z potencjału wykorzystania nowatorskich rozwiązań.  Okazuje się jednak, że 66 proc. liderów w firmach odpowiada za minimum trzy obszary ich działalności, w związku z czym IT nie  zyskuje wystarczającej uwagi z ich strony. Ponadto 68 proc. firm nie posiada własnego personelu informatycznego, który zająłby się m.in. wdrażaniem technologii informatycznych. Natomiast minimum jednego pracownika IT zatrudnia 26 proc. firm.

Przedsiębiorstwa - głównie ze względów finansowych - niewiele inwestują nie tylko w nowe systemy i rozwiązania, ale również w szkolenia pracowników (z powodu kosztów pełnego dostępu do nich nie posiada 60 proc. ankietowanych).

Z analizy wynika, że jedynie 22 proc. firm wydaje na rozwiązania IT więcej niż jedną czwartą rocznego budżetu. 

 

CIEKAWE DANE:

55 proc. – Tyle firm z sektora MSP deklaruje, że głównym powodem, dla którego nie decydują się na zakup i wdrożenie nowych technologii IT jest brak czasu - personel kierują raczej do innych zadań. Część przedsiębiorstw ma też problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami technologicznymi (56 proc. badanych).

95 proc. – Taka grupa małych i średnich przedsiębiorstw twierdzi, że najważniejsza przy wyborze technologii IT jest łatwość jej obsługi. Cena znajduje się dopiero na drugim miejscu (94 proc.). 

95 proc. – Tyle firm zarządza informacjami o klientach. Jak się jednak okazuje, większość robi to w dość tradycyjny sposób - 62 proc. wykorzystuje w tym celu pocztę e-mailową, a 53 proc. sięga po arkusze kalkulacyjne. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Małe firmy na bakier z technologiami IT