Małe mieszkanie wynajmę

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 09-02-2010, 12:19

Zakup lokali jedno- lub dwupokojowych na wynajem to wciąż dobry i pewny zysk dla inwestujących w nieruchomości.

W 2009 r. liczba oddawanych do użytku mieszkań spadła o 3,1 proc. Jeszcze bardziej zmniejszyła się ich średnia powierzchnia — o 6,7 proc. Z tego wynika, że na rynku pojawiło się więcej małych lokali. Taką sytuację wymusiło poniekąd ograniczenie dostępności kredytów hipotecznych. Deweloperzy, reagując na zmianę polityki banków i ograniczone możliwości finansowe nabywców, szybko zaczęli zmieniać plany inwestycji, niejednokrotnie dzieląc je na mniejsze lokale jedno- lub dwupokojowe.

Wśród inwestorów działających na rynku nieruchomości małe mieszkania zawsze były najpopularniejsze. Głównie dlatego, że najłatwiej znaleźć chętnych na ich wynajem.

— Małe mieszkania cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród początkujących inwestorów — ze względu na możliwość zaangażowania stosunkowo niedużych pieniędzy, jak i wśród wytrawnych graczy rynkowych, którzy wiedzą, że małe mieszkanie na wynajem to najbardziej poszukiwany towar — uważa Marcin Jańczuk z Agencji Matrohouse.

Najlepszym rozwiązaniem dla inwestujących w ten segment jest zakup niewielkiego mieszkania dwupokojowego. Już bowiem kawalerka może zdecydowanie ograniczyć grupę zainteresowanych wynajmem. A nieduże mieszkanie dwupokojowe, które jest tylko niewiele droższe od jednopokojowego, chętnie wynajmują osoby samotne (które chcą wydzielić sobie część dzienną i sypialną), studenci, a nawet rodziny z dziećmi.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

Niewielkie mieszkania cieszą się nieustającą popularnością.
Niewielkie mieszkania cieszą się nieustającą popularnością.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane