Malezja szuka pieniędzy sprzedając tablice rejestracyjne

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 04-06-2018, 13:12
aktualizacja: 04-06-2018, 13:13

Władze Malezji liczą na to, że obywatele zasilą budżet uginający się pod ciężarem 1 bln ringgitów długu, kupując specjalne tablice rejestracyjne.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Minister transportu Anthony Loke Siew Fook ogłosił w poniedziałek, że od 2 lipca rząd zaoferuje Malezyjczykom możliwość licytowania kupna tablic rejestracyjnych z nazwą kraju i kolejnymi numerami od 1 do 9999. Pieniądze mają iść do budżetu federalnego. Licytację zaplanowano na dwa tygodnie.

To nie pierwsza oferta ekskluzywnych numerów rejestracyjnych aut przeprowadzana w Malezji. Poprzednia przyniosła 22,5 mln ringgitów, a oferty na poszczególne numery dochodziły do nawet 990 tys. ringgitów.

Nowy rząd Malezji szuka wszelkich sposobów poprawienia finansów państwa po tym jak okazało się, że jego dług jest prawie dwukrotnie większy niż informowała poprzednia ekipa. Rząd nakazał przeprowadzenie dużych oszczędności, m.in. likwidując agencje, redukując wynagrodzenia ministrów i rezygnując z realizacji największych projektów. Celem jest utrzymanie deficytu budżetowego na poziomie 2,8 proc. PKB w tym roku.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Malezja szuka pieniędzy sprzedając tablice rejestracyjne