Malinowski pierwszym wiceprzewodniczącym CEEP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 19:55

Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski został we wtorek wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego Europejskiej Organizacji Pracodawców Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP).

Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski został we wtorek wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego Europejskiej Organizacji Pracodawców Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP).

    Jak wynika z komunikatu przekazanego PAP przez KPP, Malinowski będzie jedynym reprezentantem nowych państw członkowskich UE we władzach CEEP.

    CEEP jest jedną z trzech najważniejszych instytucji uczestniczących w europejskim dialogu społecznym na poziomie UE. Reprezentuje przedsiębiorstwa publiczne oraz przedsiębiorstwa pożytku publicznego przed instytucjami UE. Organizacja skupia kilkaset związków, przedsiębiorstw i organizacji z ponad 20 państw Europy.

    Malinowski urodził się w 1947 roku w Poznaniu, gdzie ukończył Akademię Ekonomiczną. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk ekonomicznych był pracownikiem naukowym na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1886-1989 pracował w administracji rządowej, będąc m.in. wiceministrem w resorcie handlu zagranicznego oraz rolnictwa.

    W latach 1993-97 był posłem na Sejm, a w 1997 roku został wiceministrem gospodarki. W latach 1998-2001 pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Doradczego ds. Przemysłu i Handlu przy OECD. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Funduszu Zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane