Malmstrom: UE nałoży cła na USA „we właściwym czasie”

opublikowano: 18-10-2019, 13:53

Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstrom ogłosiła, że UE „we właściwym czasie” nałoży cła na import z USA, informuje Reuters.

Od piątku USA wprowadziły cła na import z Unii Europejskiej wartości 7,5 mld USD. Wcześniej zgodziła się na to Światowa Organizacja Handlu (WTO) po uznaniu, że kraje UE nielegalnie subsydiowały Airbusa na szkodę amerykańskiego Boeinga.
Malmstrom powiedziała, że UE wprowadził cła na import z USA kiedy WTO rozpatrzy jej skargę na nielegalne subsydiowanie Boeinga.

Cecilia Malmstroem
Zobacz więcej

Cecilia Malmstroem youtube.com

- Żałujemy, że USA zdecydowały się na wprowadzenie ceł. Ten krok nie pozostawia nam innej alternatywy jak wprowadzić we właściwym czasie nasze cła w sprawie Boeinga, kiedy okaże się, że USA złamały zasady WTO – oświadczyła.

Reuters przypomina, że w trakcie rozpatrywanego przez 15 lat sporu WTO uznała, że zarówno Airbus jak i Boeing otrzymywały nielegalne wsparcie. Werdykt w sprawie sybsydiów dla amerykańskiego producenta samolotów przewidywany jest na początku przyszłego roku. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy