MAŁOPOLSKIE: 1. Specjaliści od budowy sieci

Barbara Warpechowska
opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Gazela Biznesu, która zaczynała działalność od budowy sieci telekomunikacyjnych, pozostała przy sieciach, tyle że wodno–kanalizacyjnych.

Przedsiębiorstwo Transwiertel powstało w 1989 r. Założył je Piotr Kmiecik. W 2002 r. przekształcono je w spółkę, wnosząc do niej cały majątek. Początkowo firma zajmowała się budownictwem specjalistycznym sieci telekomunikacyjnych i przyłączy elektroenergetycznych.

— Wybrano tę branżę ze względu na spodziewany wzrost wydatków na budowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej i, co się z tym wiązało, popytu na usługi firm zdolnych do wykonywania takich robót — wyjaśnia Marta Kołdras, córka założyciela i prezes spółki.

Stopniowo firma poszerzała działalność. Obecnie specjalizuje się w budowie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, niewielkich oczyszczalni ścieków oraz zabezpiecza tereny osuwisk.

— Około 70 proc. przychodów pochodzi z prac wodociągowo-kanalizacyjnych — mówi prezes.

Na rozwój firmy wpłynęło także uzyskanie w 2010 r. dużego kontraktu wodnego — Transwiertel realizuje go jako podwykonawca warszawskiego Mostostalu. Rok później spółka dostała dofinansowanie z UE, które pozwoliło na zakup nowoczesnego sprzętu zwiększającego jej możliwości przerobowe i jakość usług. Od 2001 r. Transwiertel ma system zarządzania jakością ISO 9001:2001. Certyfikat jest ważny do kwietnia 2013 r.

— Mamy również certyfikaty wiarygodności biznesowej za 2009, 2010 i 2011 r. nadane przez wywiadownię D&B Poland za ocenę stabilności firmy. Potwierdzeniem naszej solidnej pracy są liczne referencje, które otrzymujemy od naszych klientów — podkreśla Marta Kołdras. Spółka co roku startuje w około 30 przetargach, z czego 6-7 wygrywa. Właścicielami firmy, po śmierci jej założyciela, są Marta Kołdras i jej mąż Rafał.

STRATEGIA:

Uzupełnianie wyposażenia o nowoczesny sprzęt oraz kształcenie kadry, aby dostosować umiejętności do zmieniającego się popytu na usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu