Mały biznes bankuje w sieci

opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Liczba małych i średnich przedsiębiorców korzystających z bankowości internetowej jest na podobnym poziomie co w ubiegłym roku — wynika z raportu „NetB@nk”

Liczba małych i średnich przedsiębiorców korzystających z bankowości internetowej jest na podobnym poziomie co w ubiegłym roku — wynika z raportu „NetB@nk” Związku Banków Polskich (ZBP). Obecnie dostęp do konta z obsługą w sieci mają ponad dwa miliony takich firm. Aktywnie korzysta z tej opcji niecałe 1,5 mln przedsiębiorców. Natomiast liczba podmiotów z sektora MSP aktywnie korzystających z usług z dziedziny bankowości mobilnej wzrosła w ciągu roku o 42 tys.

Z badania wynika również, że statystyczny przedsiębiorca aktywnie bankujący przez internet w 2017 r. wykonywał 18 przelewów miesięcznie. Średnia wartość rozliczeń takich klientów w ciągu miesiąca to 73 137 zł.

2,4 mln Prawie tylu małych i średnich przedsiębiorców w 2017 r. miało konto z obsługą w bankowości internetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu