Mały, wielki Lenovo Tiny

  • Materiał partnera
opublikowano: 06-11-2018, 22:00

Tak jak komputery serii ThinkPad były pierwszymi laptopami na świecie, a urządzenia YOGA pierwszymi urządzeniami konwertowalnymi, tak seria komputerów Tiny była pierwszym na rynku komputerem stacjonarnym w niewielkim formacie, tj. komputerze którego obudowa mieści się w objętości zaledwie 1 litra.

Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby uwierzyć, że da się zamknąć pełnoprawny komputer w obudowie o wymiarach 179 x 35 x 183 mm, a przecież komputer Tiny ma długość niewiele większą od przeciętnego długopisu. Ten mini-PC to propozycja dla osób, które wolą pracować na tradycyjnym desktopie niż laptopie, ale bez utraty mobilności lub szukają po prostu estetycznego rozwiązania do zarządzania domowym centrum multimedialnym.

Różne możliwości montażu

Komputer może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jeśli nie chcemy mieć go na widoku możemy go także zamontować pod blatem biurka. W tym celu jednak należy dokupić dodatkowy stelaż. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę — do stelaża w prosty sposób dołączymy dodatkowe akcesoria np. napęd DVD-RW, który zwiększy funkcjonalność zestawu.

— Największą zaletą urządzeń z rodziny Tiny jest ich elastyczność, czyli stała możliwość rozbudowy komputera. Dodatkowo istnieje możliwość bardzo łatwego zintegrowania danej jednostki w monitorem tworząc TIO (Tiny in One), które swoją funkcjonalnością i elastycznością zdecydowanie przewyższa obecną na rynku konstrukcję AiO (All in One). To wielka wygoda a zarazem ochrona inwestycji zwłaszcza dla firm i korporacji — mówi Maciej Polak Lenovo 4P Sr. Product Engineer & Evangelist.

ThinkStation P330 TinyKolejną możliwością umocowania komputera Tiny jest połączenie go z monitorem Lenovo Tiny-In-One o przekątnej 22, 24 i 27 cali, który został tak zaprojektowany, by funkcjonować zarówno jako samodzielny monitor, jak i urządzenie All-in-One. Przymocowanie komputera jest niezwykle proste i nie wymaga żadnych narzędzi — po prostu wkładamy go do kieszeni umiejscowionej z tyłu monitora (standard VESA) i dokręcamy niewielką śrubkę. Warto zauważyć, że w tym przypadku obydwa urządzenia korzystają tylko z jednego zasilania.

Trwałość i bezpieczeństwo

Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny Think także Tiny spełnia 10 norm MIL-SPEC 801-G, dzięki czemu mamy pewność że urządzenie poradzi sobie z upadkiem, upałem, dużą wilgotnością, czy zapyleniem i wysoką temeraturą. Dodatkowo urządzenie zabezpieczone jest gniazdem Kensington, dzięki czemu pozostanie bezpieczne nawet w przypadku próby kradzieży i przecięcia kabla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy