małydług.pl – jak zarobićna zatorach płatniczych…

MATEUSZ JAKÓBIAK
opublikowano: 11-07-2013, 00:00

Każda firma boryka się z mniejszymi czy większymi zatorami płatniczymi.

Raporty o rynku wierzytelności jednoznacznie wskazują, iż problem z nierzetelnymi kontrahentami jest coraz większy. Problem ten dotyczy również osób fizycznych, które nierzadko pożyczają pieniądze i mają problem z ich odzyskaniem. Skorzystanie z pomocy prawnika jest często drogie, a firmy windykacyjne niechętnie podejmują się pojedynczych zleceń na mniejsze kwoty, jest to dla nich nieopłacalne.

Rewolucja w windykacji dostępna za grosze

Oprócz wspomnianych rozwiązań na rynku wierzytelności klient może skorzystać z biur informacji gospodarczych, jednakże jest to rozwiązanie drogie (nawet kilkaset złotych miesięcznie). To sporo, zważywszy na wątpliwą skuteczność BIG-ów oferujących jedynie odpłatny dostęp do swojej bazy danych i ewentualnie staroświeckie już pieczęcie prewencyjne. Dla wymagającego i nowoczesnego przedsiębiorcy to zdecydowanie za mało, a dla osoby fizycznej zupełnie nie do przyjęcia. Nowe narzędzie, jakie oferuje firma Executio Investment Sp. z o.o., to rozwiązanie zupełnie nowe, kompleksowe i tanie. System działający całkowicie online udostępnia publiczną giełdę długów, możliwość prowadzenia samodzielnej windykacji poprzez generacje wezwań do zapłaty, pozwów do sądu, a nawet… wniosków do komornika. Jeżeli klient nie będzie chciał samodzielnie prowadzić swojej sprawy, może w systemie zlecić profesjonaliście wykonanie konkretnych czynności albo całkowicie oddać sprawę do firmy windykacyjnej lub kancelarii prawnej.

Skuteczne negocjacje i ugoda online

Dodatkowo system umożliwia prowadzenie negocjacji z dłużnikiem — to nowoczesne narzędzie pozwala zachować twarz dłużnikowi, pozwala uniknąć niewygodnych dla obu stron telefonów i konfrontacji przy zachowaniu przez dłużnika świadomości, iż jego dane mogą być upublicznione dla każdego użytkownika w Internecie.

40 Euro i 16% zysku rocznie

Dłużnik, wiedząc o upublicznieniu jego danych, chętniej podejmuje negocjacje z wierzycielem, w konsekwencji czego dochodzi do zawarcia ugody. Dla wierzyciela taka ugoda nie tylko pomaga w ewentualnym postępowaniu sądowym, ale również umożliwia uzyskanie realnej rekompensaty za opóźnienie. Ugoda często zawiera oprocentowanie maksymalne, które na dziś wynosi 16% w skali roku, ale to nie wszystko. 28 kwietnia 2013 r. weszła w życie Ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Nowe przepisy umożliwiły wierzycielowi prawo domagania się rekompensaty za koszty odzyskiwania wierzytelności w wysokości stanowiącej równowartość 40 euro. Oznacza to, iż wierzyciel, korzystając z systemu małydług.pl, nie tylko ponosi minimalne koszty w porównaniu z konkurencją, ale nawet może zarobić, ponieważ koszty pełnej windykacji w systemie nigdy nie przekroczą równoważności 40 euro.

MATEUSZ JAKÓBIAK

prezes zarządu i udziałowiec w Executio Investment Sp. z o.o., spółce będącej członkiem Polskiego Związku Windykacji

www.malydlug.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATEUSZ JAKÓBIAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu