Czytasz dzięki

Mamy najdroższą drogę na świecie

WST
opublikowano: 30-05-2012, 10:03

Powstająca obwodnica Warszawy prawdopodobnie jest najdroższą drogą na świecie. Koszt jednego kilometra wyniósł 200 mln zł, pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Jak informuje gazeta, o połowę tańsze są autostrady budowane w Alpach, gdzie trzeba było drążyć tunele w skałach czy na bagnach Florydy, gdzie budowlańcy musieli osuszać i utwardzać trasy.

Z ceną obwodnicy nie mają nawet co konkurować niemieckie autostrady, ponoć najlepsze na świecie. Budowane w podobnych warunkach do tych pod Warszawą, kosztują około 40 mln zł za kilometr.

Zdaniem ekspertów, głównym powodem drożyzny są "...mało wiarygodną dokumentację przygotowywaną na zlecenie Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Biura projektowe przygotowują kosztorysy za niewielkie pieniądze. Oszczędzają na badaniu terenów, przez które mają przebiegać trasy. Nie mając szczegółowego rozeznania (...) na wszelki wypadek zawyżają kosztorysy"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane