MAN sprzedał 250. autobus

Dominika Bajer
opublikowano: 20-07-2000, 00:00

MAN sprzedał 250. autobus

MAN Pojazdy Użytkowe Polska sprzedał autobus Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu. Uroczystość przekazania jubileuszowego — 250. autobusu wyprodukowanego przez firmę odbyła się 17 lipca w podpoznańskich Sadach.

Był to 60. pojazd, który MPK zakupiło od MAN-a. Cena sprzedaży autobusu nie została ujawniona.

— Ta uroczystość ma dla nas podwójne znaczenie. Po pierwsze wyprodukowanie 250. autobusu wskazuje na to, że nasza produkcja ustabilizowała się i że decyzja wejścia na polski rynek była właściwa. Na przykładzie MPK Poznań widzimy, że udało nam się stworzyć trwały układ partnerski z klientami — powiedział Stefan Peiker, dyrektor MAN Pojazdy Użytkowe Polska.

TESTUJEMY: Nie możemy podać ceny, jaką MPK płaci za autobus. Nasza współpraca opiera się także na testowaniu autobusów fabryki w Sadach — powiedział Wojciech Tulibacki, dyrektor MPK w Poznaniu. Na zdjęciu Krzysztof Książyk, dyrektor Zakładu Komunikacji Autobusowej MPK, oraz Tomasz J. Kayzer, wiceprezydent Poznania.

PRZEDMIOT DUMY: Niskopodłogowy MAN NL 223 to autobus III generacji. Pojazd, który jest dumą fabryki, otrzymał wyróżnienie „Bus of the Year“ w 1999 roku. MAN zaczął go produkować w Sadach na początku lutego 2000 r.

MINIATURKA: Stefan Peiker, dyrektor MAN Pojazdy Użytkowe Polska, wręczał zaproszonym gościom miniaturowe modele autobusu wyprodukowanego w fabryce w Sadach. Na zdjęciu z wiceprezydentem Poznania Tomaszem J. Kayzerem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Bajer

Polecane