Mandat za polisę OC z Internetu - prasa

03-01-2007, 07:21

Komputerowe wydruki potwierdzające ubezpieczenie nie są przez policję uznawane, ostrzegają "Super Nowości".

Grzywna do 250 zł i odholowanie samochodu na policyjny parking na koszt właściciela grożą kierowcy, który nie ma przy sobie ważnego dokumentu potwierdzającego zawarcie ubezpieczenia OC. Komputerowe wydruki potwierdzające ubezpieczenie nie są przez policję uznawane, ostrzegają "Super Nowości".

Obowiązkowe ubezpieczenie OC komunikacyjne można zawrzeć nie ruszając się z domu. W firmach AXA i w Link 4 można to zrobić wyłącznie przez telefon lub Internet. Sprzedaż polis on line prowadzi również wiele tradycyjnych zakładów ubezpieczeń. Po wypełnieniu wniosku i opłaceniu składki klient otrzymuje drogą elektroniczną lub faksem potwierdzenie ubezpieczenia. Może też sobie wydrukować potwierdzenie internetowego przelewu składki.

- Takie wydruki nie są dokumentami wystawionymi przez zakład ubezpieczeń, twierdzi Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. - Jeżeli kierujący w czasie kontroli okaże tylko internetowe dokumenty, to policjant uzna, że nie legitymuje się on potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego zgodnie z wymogami prawa. Samochód zostanie zatrzymany przez policję i na koszt właściciela odholowany na parking. Odebrany też będzie dowód rejestracyjny i zostanie wypisany mandat na kwotę do 250 zł.

Jak uniknąć tych problemów? Po zawarciu ubezpieczenia przez telefon lub Internet zakład ubezpieczeń wysyła pocztą dokumenty, które policja uznaje za ważne. Przesyłka dochodzi w ciągu tygodnia. Jeżeli więc ktoś chce kupić polisę drogą elektroniczną, to trzeba to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, radzą "Super Nowości". (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mandat za polisę OC z Internetu - prasa