ManU "poszuka" pieniędzy w USA

WST, Bloomberg
14-06-2012, 10:09

Manchester United, 19-krotny piłkarski mistrz Anglii rozważa przeniesienie oferty IPO z Azji do Stanów Zjednoczonych.

Podyktowane to jest chęcią uzyskania jak najwyższej wyceny, twierdzą osoby związane ze sprawą, na które powołuje się Bloomberg.

Brytyjski potentat sportowy wstępnie planował pozyskanie około 1 mld USD z oferty pierwotnej na giełdzie w Singapurze, nie podjął jednak ostatecznej decyzji. Pomysł „spróbowania” Ameryki zaszczepiły właścicielom klubu, rodzinie Glazerów, banki.

To negatywna informacja dla Singapuru, który chce zbudować na bazie notowanych tam klubów międzynarodowy klaster sportowy – ocenia Ng Soo Nam, dyrektor inwestycyjny w Nikko Asset Management Asia, który nadzoruje aktywa o wartości 165 mld USD.

Prowadzącymi ofertę pozostaną Credit Suisse Group oraz JPMorgan Chase, a zrezygnuje z tego w takim przypadku Morgan Stanley, który został wynajęty do sprzedaży akcji w Singapurze.

Nadziei spółki nie podziela jednak Matt McCormick, zarządzający w Bahl & Gaynor.

Nawet jeśli Manchester Utd. jest globalną marką, jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, to jednak na amerykańskim rynku jest jedną z mniej znanych – ostrzega strateg.

Glazerowie kupili ManU w 2005 r. za 790 mln funtów (1,2 mld USD) Są też właścicielami zespołu Ligii NFL, Tampa Bay Buccaneers.

Liczba fanów angielskiego klubu na całym świecie szacowana jest na co najmniej 650 mln, w tym w samych Chinach jest ich ponad 108 mln. Klub chce tam rozegrać latem dwa spotkania towarzyskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ManU "poszuka" pieniędzy w USA