Marcin Szuba dołączył do Trigon TFI

ISBNews
opublikowano: 03-10-2014, 14:53

Marcin Szuba dołączył do zespołu Trigon TFI jako dyrektor zarządzający autorskim Globalnym Funduszem Medycznym FIZ, podało towarzystwo.

Fundusz inwestuje w segment life science reprezentowany przez firmy notowane głównie w USA oraz Europie Zachodniej. Podstawą selekcji spółek jest autorska analiza medyczna, która zakłada, że segmentacja rynku odbywa się w oparciu o grupy terapeutyczne oraz adresowane choroby cywilizacyjne.

To segment defensywny, którego wzrost w większej mierze skorelowany jest z rosnącymi nakładami na ochronę zdrowia oraz starzejącymi się społeczeństwami aniżeli bieżącymi nastrojami na rynku kapitałowym. Historycznie to sektor generujący ponadprzeciętne stopy zwrotu, charakteryzujący się relatywnie mniejszą zmiennością wyników, podano w komunikacie.

Nowy produkt Trigon TFI zarządzany przez Marcina Szubę powstał na czas nieokreślony, nie posiada benchmarku. Będzie oferowany w ramach oferty niepublicznej skierowanej imiennie do maksymalnie 149 Inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane